Тестото го замесуваме и го оставаме да стаса.
Кога ќе стаса пак го премесуваме и во калапи ставаме топчиња тесто.
Топчињата со рака ги разнесуваме низ цел калап (и по страните).
Ги полниме со слатко од вишни и од крајчињата ги затвараме.
Печеме околу 30 мин на 180 степени.
Откако ги извадив одрерна им наросив малку чоколадо и пак го вратив 1 мин, да се растопи чоколадото, и посолете со шеќер во прав.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови