Изматете ги јајцата со шеќерот, додајте го маслото и павлаката, а на крајот гризот и брашното во кое сте го измешале пецивото.
Рерната загрејте ја на 200 степени.
Во калапот за мафини, ставете корпиња и наполнете ги 2/3 со смесата.
Ставете го калапот во загреана рерна, нека пече само 5 минути и извадете го. Во секој мафин ставете по 1 лажиче од сварениот и изладен пудинг.
Вратете го калапот назад во рерната додека не се испечат мафините.
Павлаката сврелете ја и турете ја врз чоколадото. Измешајте убаво и кога ќе се олади, со шприц декорирајте ги мафините.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови