Едноставно брзо убаво колаче.
Заматете во вангличе, брашно, прашок за пециво, солта, па додадете јајце, млеко, масло и цимет. Промешајте со миксер на 2 минути, па додајте ги малините.
Калапите за мафини обложете ги со хартиени кошнички.
Полнете ги и веднаш печете. Проверувајте со чепкалка дали е готово. Посипете шеќер во прав врз нив.
Сервирајте или веднаш јадете.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови