Подготовка:

1. Во вангличка се ставаат јајцата и солта и се мати до побелување. Со исклучен миксер ги додаваме јогуртот и маслото. Промешуваме
2. Во друг сад ги соединуваме сите останати состојки. И нив ги додаваме на претходните состојки.
Соединуваме.
3. Смесата ја распоредуваме во калап за мафини. Печиме околу 25 мин. Ги оставаме на решетка да се изладат, па ги сервираме.

*Забелешка, може да се додаде и малку сецкана блитва или спанаќ, по ваш вкус

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани