Во сад ја правиме маринадата од пивото, медот и зачинот. Ги прпелкаме крилцата во неа и така ги оставаме да отстојат во фрижидер околу еден час. Ги вадиме крилцата од фрижидерот и ги ставаме во тепсија. Компирите претходно ги лупиме, ги сецкаме и нив ги ставаме во тепсијата. Печеме во загреана рерна додека не поруменат убаво крилцата...

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови