Телешкото исечете го на средни коцки и ставте го во тенџере на оган. Додајте го претходно исецканиот кромид, кравјата маст, солта и мешаниот зачин. Оставте да се пржи на тивок оган се додека не испари течноста од месото. Потоа додајте го црвениот пипер убаво промешајте и налејте вода додека да го покриете месото со течност. Се остава на тивко да крчка се додека да се свари месото.
Откако ќе се свари месото преостанатата течноста исцедете ја во друго тенџере и ставте го на оган да почне да врие а месото тргнете го од оган и оставте го во тенџерето во кое се приготвуваше. Во тенџерето со течноста ставете го оризот младиот кромид и спанаќот кој претходно сте ги исецкале ситно. Оставте да се приготвува на тивок оган додека да се свари оризот но мешајте постепено. Можеби ќе треба да додадете уште вода, но ќе видете по оризот дали е потребно бидејќи не треба да е и многу густа.На крај додајте го месото и оставте да се приготвува уште 10 мин на тивок оган.Добар апетит...

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани