Брауни колачот направете го по упатството на паковањето. Пред да го ставите да се пече ставете половина од малините во колачот. Јас колачот го печев во округла тава.
За фил
Шлагот изматете го, додајте ја другата половина од малините (оставете неколку за украсување) и изматете заедно. Додајте овошен јогурт и шеќер во прав. Се’ заедно измешајте.
Премачкајте го колачот со филот одозгора и страните. Украсете со малку шлаг и малините.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани