2-3 Домати и излупената краставица исечете ги на коцки, а кромидот исечкајте го ситно. Посолете ги, налејте ги со масло и лесно измешајте. Одозгора ставете ја ситно сечканата пиперка и нарендајте го сирењето.Сето ова сервирајте го во чинија
За декорација наредете ги варените јајца, одозгора над нив ставете половина 1-2 домати претходно декориран со дамки од мајонез, а од страна наредете маслинки. На карајот од чинијата нанесете сос од измешан мајонез и кечап со помош на лажиче

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови