1.Замесуваме тесто со брашно,јогурт,сол,шеќер и квасецот и кога ќе стаса размесуваме круг како за пица.
2.Го ставаме расуканото тесто во намрсена тава и одозгора го ставаме месото и печурките и маста.Го оставаме околу 15-20мин.да стаса малку.
3.Го печеме во загреана рерна на температура од 220 степени околу 25мин.
4.Неколку минути пред да се испече се става кашкавалот и се враќа во рерната да се допече.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови