1.Од првите 5 состојки се меси фино тесто и се остава малку да стаса.
2.Тестото се премесува и се обликува пицата.
3.Се става во намастена тава и се премачкува со кечап па се рендаат сирењата или се сечат на тенки парчиња по желба.
4.Се пече во претходно загреана рерна на 250ст. околу 20-25мин.
5.Откога ќе се испече се става ориганото.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално