Најпрво ги вариме макароните. Во сад на оган го подготвуваме сосот. На загреано масло ја ставаме павлаката додека се растопи, откако ќе се растопи го додаваме и крем сирот и маслинките и на крај сол (можи и други зачини по вкус).
Во сварените макарони го додаваме сосот и промешуваме.
Ова е еден едноставен, а многу вкусен рецепт и пред се брзо се приготвува

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови