Макалово е ем здраво ем превкусно. Одлично оди со скара, а може и така да си се замакате со пресно лепче и да си правите мх мх мх. Може да користите и лути пиперки, јас не сум по лутото многу и затоа го направив како за мене.

Подготовка

Прво малку потпечете ги пиперките на рингла или скара, а потоа исечкајте ги што е можно потенко заедно со семето.
Додадете го исечканиот лук и празот.
Додадете ја зовриената вода и оставете да се излади.
Додадете сол, масло и оцет.
Ако сакате, може да се додаде и магдонос.

На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови