Идеално макалце за пржена риба. Рецептот е од мојата Маги, која редовно го прави кога пржиме свежа риба.
Едноставно се прави, сите состојки се ставаат во тегла и со помош на рачниот блендер се миксира смесата.
Состојките како што е солта, киселината... прилагодете ги по вкус.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови