Лутите пиперчиња потпечете ги на жешка плотна (гледајте да биди на отворено, оти од чадот ќе кашлате сите по куќата).
Надробете ги понаситно и додајте го лукчето, исечкано на ливчиња.
Маслото загрејте го и попарете ги пиперките.
Потоа ставете го и доматниот сос, ставете малку нане, свеж магдонос и уживајте.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови