Се воодушевив и од начинот на подготовка, но и од вкусот. Нема миксери, нема вангли, сите состојки се ставаат во тавата во која ќе се пече, се меша и готово.
Едноставно, брзо, но и многу вкусно посно благо.
Бананата ја немаше во оригиналниот рецепт, но мислам дека не погрешив што ставив.
Во тавата во која ќе печите ставете ги сите суви состојки, а врз нив течните. Јас бананите ги изгмечив со виљушка и заедно со водата ги прелив врз брашното. Убаво измешајте и печете на 180 степени, отприлика триесетина минути. Проверете со чепкалка.
Одозгора премачкајте со чоколадо.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови