Многу убави и едноставни бомбици од локум.
Секоја сува слива наполнете со орев.
Коцките локум расплескајте ги со рака, ставете на него сува слива и завиткајте во бомбица.
Готовите бомбици валкајте ги во шеќер во прав. Послжете со кафенце.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани