Подготовка:

1. Во сад на оган ставете ја водата, а потоа ловоровите листови и кората. Оставете да поврие десетина минути, па тргнете на страна да излади.
2. Во соковник ставете добро измиени три лимони. Извадете го сокот од нив. Кога смесата со ловоров листот е изладена, помешајте ги заедно.
3. Служете со коцки мраз. Јас не ставив шеќер, но ако вие сакате, засладете по свој вкус.
Агаве сируп, мед, шеќер, кој што милува.
На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови