Одлична комбинација на состојки
Смоквата измијте ја добро.
Ако е од зелените смокви излупете ја, аако е од темните и зрела,оставете ја лушпата.
Исечете ја на парчиња и редете во чашата,
Додајте го мразот.Во чаша за коктели или апаратче, додајте ги течните состојки па измешајте добро.
Полијте врз мразот.
Декорирајте со мента,нанеили кое било парче зеленило.
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови