Подготовка:
1. За подготовка на ова вкусно ликерче пожелно е ако имате да ставите непрскани, миризливи јаболчиња. Ако се прскани претходно убаво измијте ги. Пресечете ги на 4, исчистете ги од семките, не лупете ги и ставете ги да се печат на 200 степени 15 минути. Треба да останат цели и потврди.
2. Ставете ги во некоја поголема тегла, додајте го шеќерот, ванилиниот шеќер, стапчињата цимет, анисот и сравете ја вотката. Вотка ставаме заради неутралниот вкус, но секако може и со ракија.
3. Оставете ја теглата 1 месец на темно место, поточно да не е на директна светлина и од време на време протресувајте ја за да се стопи шеќерот. Потоа исцедете го ликерот и уживајте во неговата убавина. На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови