Исчистената леќа ја вариме на тивок оган заедно со излупениот кромид, компир и ги додаваме сушените пиперки. Откога ќе се сварат се вади кромидот, компирот и сушените пиперки (ја вадиме лушпата од пиперките) ги пасираме состојките, додаваме вегета, сол и црвен пипер и сето тоа го вракаме во тенџерето. Се вари уште 15-20 мин и густата чорба од леќа е готова.

Добар апетит.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови