Вистински деликатес се целуфкиве, пробајте и уверете се!
1. Белките од три јајца оставете ги на собна температура околу 2 часа.
2. Матете ги белките во цврст снег и постепено додавајте го шеќерот.
3. Додадете ги мелените лешници.
4. Додадете го какаото
5. Внимателно формирајте топчиња со големина на орев
6. Топчињата ставете ги на плех обложен со хартија и згора набодете по еден лешник
7. Оставете вака на собна температура околу половина час
8. Се печат на 170 степени околу петнаесет минути.
Уживајте!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови