1. Се мати миксерот заедно со шеќерот за да се добие еднолична смеса.
2. Во неа се додаваат ванилата, 1 цело јајце и една жолчка, мелените лешници, брашното и пецивото.
3. Со рака се меси тесто кое се остава во фрижидер околу 15 мин. (колку да се стегне маргаринот)
4. Се развлекува кора од која со чаша (или било каков друг калап) се вадат парички. Се редат во плех и се премачкуваат од горната страна со разматена белка и се посолуваат со кршени лешници. Се печат на 180 степени 13-15 мин.
5.  На крај така испечени од едната страна се потопуваат во растопено чоколадо

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови