Доматите измиени се сечат, кромидот исчистен се сечи на тркалца. Пиперките се сечат на тркалца и сирењето на коцкички. А маслинките на кругчиња. Сето ова се меша и се сервира во чинија. Над нив се прелева со салатниот прелив и се посолува.

Послужување*
Оваа вкусна салата може да се послужи како самостоен мал оброк или со риба и скара.

Совет*
Салатата се зачинува непосредно пред послужување.
Пријатно!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови