Пиперките ги чистиме од семето и ги сецкаме на коцки, ги ставаме во тава на загреано масло да се пржат, кога ќе ја променат бојата, ги додаваме излупените и исецкани домати. Пржиме додека парчињата домати не се растопат и додека не се згусни убаво нивната течност. Потоа ги матиме јајца и ги истураме, пржиме на тивко, кога се готови јајцата го додаваме и сирењето искршено. За повеќе луѓе само дуплирајте ги состојките.

Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови