Подготовка:

1. Кромидот и пиперката, откако ќе се пропржат убаво, им се додава доматот.

2. Потоа гулашот заедно со оризот се истура водата и се вари додека да се свари оризот. На крај се истура инстант пирето и по потреба зачините.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови