Испечати

Летна манџа со гулаш

Летна манџа со гулаш

Состојки

  • 200 гр. Говетски гулаш
  • 1 гл. Кромид
  • 1 Пиперка
  • 1 Домат
  • 100 гр. Ориз
  • 50 гр. Инстант пире
  • 1.500 мл. Вода
  • 2 лаж. Вегета

Подготовка

Подготовка:

1. Кромидот и пиперката, откако ќе се пропржат убаво, им се додава доматот.

2. Потоа гулашот заедно со оризот се истура водата и се вари додека да се свари оризот. На крај се истура инстант пирето и по потреба зачините.