Доматите ги сецкаме на парчиња. Пиперките ги печиме и потоа и тие ги сецкаме на парчиња. Доматите и пиперките ги ставаме во масло и ги пржиме. Пржиме 15 минути и го додаваме ренданото сирење. Сето го промешуваме и го оставаме така на оган уште 5 минути.
Може да се служи и топло и ладно, зависи од вкусот. Многу освежително и лесно јадење за летниот период.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови