Се замесува меко тесто и се дели на мали топчиња.
Секое топче се расукуву во мала округла коричка и се филува со фил по желба.
Се преклопува и со помош на вилушка се притискаат краевите за убаво да се затворат да не истекува филот.
Потоа се редат во тава обложена со хартија и се премачкуваат со јајце и се посипуваат со сусам.
Се печат на 200Ц околу 10 мин

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови