Превкусни, меки и ароматични лепчиња (без стасување на тестото)

Подготовка

Во длабок сад ставете ги сувите состојки и промешајте со лажица.

Додадете ги водата и маслиновото масло и замесете меко тесто.

Од добиеното тесто направете топчиња и наредете ги во набрашнета тава за печење.

Печите на 200 степени додека да заруменат убаво одозгора.

Добар апетит

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани