Јаболката се мијат, лупат,  рендаат и се ставаат во водата 5-10 минути да се варат. Пудинзите се раствораат со 12 лажици вода.Кога ќе се сварат јаболката се додаваат заедно со циметот па се заедно се вари 5-10 минути со постојано мешање. Во еден плех се реди ред бисквити, па се става од јаболката, пак бисквити, па јаболка и се завршува со бисквити. Откако ќе се излади се премачкува со шлаг и се декорира со рендано чоколадо.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови