Во сад се става мешавина за тесто, јајцата и водата, се мати со миксер да се изедначи смесата. Се додава маслото и се меша со миксер додека да се добие тесто. Се додават какао лушпи и се промешува.
Се истура смесата во сад за печење и се распоредува рамномерно.
Се пече на температура 180 степени, 25-30 минути.
За фил
Половина од млеко ставете да зоврие, во останато млеко ставете густин, брашно, ванила се убаво мешајте, и истурете во врело млеко мешајте додека не загусне.
Оставете да истине. Маргарин изматете, во него ставете фил и се заедно матете со миксер.
Врз тесто истурете фил, оставете во фрижидер да се стегне.
Чоколадо за готвење растопете.
Стегнат колач прелијте со чоколадо.
Украсете со шлаг.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани