Подготовка

1. Сувите состојки ги мешаме во подлабок сад (брашно, какао, пециво, сода, сол).
2. Во посебен сад го матиме путерот со шеќерот. Ги додаваме јајцата едно по едно, а потоа и ванилата. Напоредно додаваме дел од сувите состојки, па дел од јогуртот. Го раствораме кафето во водата, го додаваме во смесата и матиме убаво. На крај го додаваме чоколадото (јас користев млечно, но може и темно). Мешаме со лажица.
3. Во убаво намрсен калап за куглоф, ја додаваме смесата и израмнуваме. Печеме во загреана рерна на 180 степени, околу 45 минути. По печењето го оставаме колачот во калап 10тина минути, а потоа го вадиме на решетка за целосно да се олади.
4. За глазурата, чоколадото ситно го сецкаме и го оставаме во средно длабок сад со малку сол. Слатката павлака ја загреваме на кратки интервали во микро или на шпорет до пред зовривање. Ја истураме врз чоколадото и оставаме неколку минути, па потоа мешаме до целосно растопување на чоколадото.
5. Додека е сеуште топло чоколадото го истураме врз колачот. Ја протресуваме малку решетката за убаво да се растече.

*чашата е од 250мл

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани