Јајцата ги матиме со миксер заедно со шеќерот. Го додаваме брашното, пецивото, ванилата, маслото, млекото и ги мешаме со лажица. На крајот ги додаваме и дробените ореви и ренданата кора од портокал.Пак мешаме со лажица и смесата ја тураме во намрсен и набрашнет куглов.Печиме 20 мин на 150 С.
Кога ќе биде готов го оставаме да се излади.Потоа го наросуваме со шеќер во прав.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови