Се мешаат состојките за пилешкото во сад. Се маринира пилешкото и се остава во садот.
Рерната се загрева на 200 степени.
Кашкавалот се сече на тенки парчиња (или на готово си го земаме така од маркет ^_^) и овие парчиња на половина, да ни бидат подготвени.
Пилешкото се става во рерна додека зарумени. Го вадиме садот и ставаме парче кашкавал и врз парчето кашкавал ананас, на што ја додаваме другата половина од кашкавалот. Слободно може да се искористи и повеќе кашкавал. Враќаме во рерна, додека кашкавалот не се растопи убаво.
Кога крилцата се извадени може да се нароси малку босилек, копар или оригано за поубав изглед и малку шмек.

Комбинацијата може да се направи и со стекови. (полесно е за да се стави кашкавалот, со крилца ми изгледаше поинтересно, па затоа избрав баш оваа верзија да ја споделам).

Се надевам дека ќе ви се допадне.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови