Подготовка:

1. Од сите состојки се замесува тесто. Повеќе на тврдо треба да биде. Се остава да одмори 20 минути, ако имате повеќе време може и повеќе, 1 час би било доволно .
2. Потоа се дели на толку делови во зависност колкави сакате да бидат кифлите. Јас го поделив на 8 дела зашто сакав поголеми кифли.
3. Од секој дел тесто направете топка и развлечете ја во коричка. Секоја кора наполнете ја по вкус (иако и празни се предобри), па заролајте ја во кифла. Наредете во плех, премачкајте со разматената жолчка, наросете сусам и одозгора ставете парче путер на секоја кифла.
4. Печете во загреана рерна на 200 степени, 20 до 30 минути. Откако ќе се испечат нека се изладат малу, па послужете.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови