Подготовка:

1. Прво исцедете го сокот од лимонот, а потоа исчистете ја крушата од семките. Пресечете ја на мали парчиња и додадете ја во садот каде ќе миксате.
2. Ставете ја и бананата и малку миксајте. На пола миксање дополнете со коцки мраз и сок од ананас. Густината зависи од тоа колкави се овошките. Сервирајте со коцки кршен мраз, но тоа е по желба.
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови