Јајцата и шеќерот ги матима со миксер.Го исклуцуваме мискерот и ги додаваме пресното млеко и јогуртот.Брашното и прашокот за пециво ги мешаме и ги додаваме во смесата со јајца,мешаме со лажица.Од тестото сукаме кора со дебелина од 1 прст и вадиме форми по желба кои ги пржиме во загреано масло.Испржените крофни ги валкаме во шеќер во прав.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови