Се замесува тесто од состојките се покрива и се остава на топло околу 30 мин да нарасне.
Се сука кора од околу 1.5 до 2 см и со чаша се вадат форми во облик на крофна кои се редат на површина која што е набрашнета и покриени се оставаат да стасаат.
Потоа се пржат во масло.
По желба се декорираат, или со шеќер во прав или пак можат да се наполнат со крем.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови