Лесна и брза подготвка на овие топчиња со компири кои се вкусни и се подготвуваат за 5 минути. Тие се сосема одлични и совршени за гарнир со месо или пак да се приготвуваат како ужинка послужени со кечап, совршена идеја за некои од забавите, крцкави се однадвор, а меки внатре. За мене додека се топли се најдобри.
 
- Во садот во кој ќе ги замесите овие крокети ставете го истант пирето, густинот, солта и пармезанот, измешајте, со водата замесете. Ќе добиете налик на тврдо тесто. Формирајте ги крокетите и пржете во длабоко масло.
Тоа е се...

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани