И еден поинаков рецепт. Всушност не е пoинаков туку класичен рецепт за крем супа, само поинаку послужена.

Подготовка
Добро измијте ја тиквата, исечете го врвот, па исечете ја и внатрешноста.
На масло кратко запржете го кромидот, додајте ја тиквата, малку заедно нека се пржи, налејте зеленчукова супа (може домашна или коцка) и нека крчка околу 5-10 мин. додека тиквата омекне.
Ставете ја во блендер, па кремот претурете го во тиквата, додадете семки од тиква, по ваш избор пармезан, кубети или потпечен леб.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови