Компирчињата се измиваат и се пресекуваат на пола по должина, а најситните остануваат цели. Се редат во тавата за печење и над секое наросуваме сусам и ставаме по едно малечко парче маргарин. Ги стваме да се печат на 200 степени во загреана рерна околу 10 мин.
За тоа време, се поготвува кремот. Кашкавалот и чајниот колбас се рендаат и се пасираат со зденките. Се додаваат зачините и на крај хоплата и јогуртот. Сето тоа убаво се промешува и се распоредува одозгора врз компирите. Печиме уште 10 - 15 минути. Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови