Подготовка
Кременадлите зачинете ги, завиткајте ги во најлонска фолија и оставете ги во фрижидер два-три часа. Во тава загрејте масло и пропржете ги кременадлите по две-три минути од страна. наредете ги во тава во која ќе ги печете, ставете го одозгора и маслото во кое ги пржевте, ситно исечканиот кромид и морков и прелијте ги со пивото. Печете прекриено со фолија отприлика 1 час.
На крајот, извадете ги кременадлите од тавата, сосот изблендирајте го, растворете го нишестето во малку вода и ставете го во сосот. Вратете ја тавата назад в рерна да се згусти.
За компирите
На путер испржете го брашното, додајте го млекото и зачините и сварете бешамел сос. Додајте го кашкавалот. Компирите излупете ги и исечете ги на на крукчиња. Наредете ги исправено во ѓувеч тава и прелијте ги со бешамелот. Прекријте ја тавата со фолија и печете четириесетина минути. Извадете ја фолијата прекријте ги компирите со ренданиот кашкавал и вратете ја тавата да се допече.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови