Се замесува тесто од сите состојки и се вадат форми со чашка за ракија. Може да правите кружни форми или месечинки. Крекерите се редат на плех од рерна обложен со хартија за печење. Се печат на 200 степени. Може да употребите и семки од тиква и/или ленено семе, но битно е вкупната тежина на семињата да не надминува 0,5 кг.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови