Подготовка:

1. Во садот од миксерот се матат јајцата,шеќерот и ванилите. Кога е доволно изматено се додава брашното,пецивото и растопениот маргарин. Мешаме со шпатула, и смесата ја префрламе во претходно намастен плех, Редиме врз него и во него половинки кајсии.
2. Ставаме да се пече на потивко, да се испече секаде рамномерно. Имавме преубав колач за со кафе.
Кога е готов сечете на коцки. Служете.
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови