Се зема сад, се става маргаринот, алми кремот, шеќер во прав и млеко. Се меша со миксер да се соединат . Се додава топена чоколада, мелени чајни колачи, дробено медено срце, се соединува убаво и се става во калап.
Откако се стврдне, се мати на страна слатката павлака со шеќерот во прав и се става над смесата.
Се сечи на коцки и се декорира со тортички и наполитанка на винчини...

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови