Урдата се става во подлабок сад и во неа се додават јајцата, црбениот пипер, солта или мешаниот сув зачин, кромидот исецкан на ситни парчиња и едно пециво. Се замесува тестото и се додава брашно најмалку 5 лажички во зависност од течноста на урдата.
Се прават топчиња во вид на кофтиња или се расплеснуват во вид на плескавици се увалкуваат во брашно и се пржат во загреано масло.
Добар апетит !

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови