Многу е едноставно. сите состојки се мешаат и се тура во намачкан и набрашнет калап или тепсивче. Се пече на 200 ц додека порумени.
Нека ви е на здравје, ова време треба максимално да се искористи копривата која е благодет за организмот.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани