Испечати

Копривче

Копривче

Состојки

  • 2 јајца
  • 2 чаши јогурт
  • 2 чаши пченкарно брашно
  • 1 пециво
  • 1 чаша масло
  • 2 грста коприва (обарена)
  • 100 гр сирење, малку сол

Подготовка

Многу е едноставно. сите состојки се мешаат и се тура во намачкан и набрашнет калап или тепсивче. Се пече на 200 ц додека порумени.
Нека ви е на здравје, ова време треба максимално да се искористи копривата која е благодет за организмот.