1.Белките се матат со шеќерот.Се додаваат оревите ,маслото,сувото грозје и брашното и кората од лимон.Се пече во долг длабок плех во загреана релна на 180-25мин.
2.Кога ке олади се сечи.Пријатно!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови