Пандишпан
Јајцето се мато заедно со шеќерот и јогуртот (миксер).
Се додаваат брашното, какаото, содата и се мати со жица за матење.
Смесата се истура во намрсена тава и се пече околу 20 минути на 200 степени.
ФИЛ
Млекото се меша со шеќерот и маслото и се остава да зоврие. Се додаваат какаото, мелените бискоти и ореви, се вади од оган.Промешуваме сето да се соедини убаво.
Печената кора се полива со топол фил.
Чаша 200мл. 

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови